سختی گیر آب چیست؟ سختی گیر آب چیست؟ .

سختی گیر آب چیست؟

پاسخ سوالات شما در مورد سیستم های سپتیک تانک

چرا ممکن است به یک سیستم سپتیک تانک نیاز داشته باشید؟

سپتیک تانک یک فرآیند تصفیه را برای تمیز کردن فاضلاب سیاه (فاضلاب) خانه شما می باشد. آب سیاه آب به فاضلابی گفته می شود که از توالت و ماشین ظرفشویی شما می آید. حاوی ذرات غذای جامد و فضولات انسانی است. سپتیک تانک ها نیز آب خاکستری را از ملک شما می گیرند. این آب مصرفی از حمام و سینک شما است.

اگر نیاز به نصب سپتیک تانک دارید، به احتمال زیاد به این دلیل است که نمی توانید فاضلاب ملک خود را به شبکه زهکشی اصلی متصل کنید. این امر ممکن است به این دلیل باشد که در یک منطقه دور افتاده باشید که شبکه های زهکشی موجود به آن دسترسی ندارند یا ممکن است به این دلیل باشد که شبکه اصلی زهکشی نزدیک شما در حال حاضر حد اکثر ظرفیت دارد و بنابراین شما نمی توانید اجازه اتصال به آن را داشته باشید. در هر صورت، شما باید فاضلاب های خود را مدیریت کنید و یک سیستم فردی همانند سیستم سپتیک تانک برای دارایی خود داشته باشید.

یک سپتیک تانک اول از همه، تمام فاضلابی را که از خانه شما می آید، معمولاً در یک محفظه اولیه داخل یک مخزن زیر زمینی ذخیره می کند. انواع مختلفی از مخازن وجود دارد، اما به طور معمول یک سپتیک تانک از 2 محفظه تشکیل می شود تا فاضلاب ها داخل آن جدا سازی می شود. آب سیاه و خاکستری وارد محفظه اولیه می شوند که در آن مواد جامد به پایین فرو می روند و آب تمیز تر به سمت بالا می رود.

هنگامی که آب تمیز تر در بالا قرار گرفت به محفظه دوم جریان می یابد، که تا حد زیادی با آب تمیز تر و مواد جامد کم یا بدون مواد پر می شود. با پر شدن سطح فاضلاب در مخزن، آب تمیز تر از طریق لوله خروجی سر ریز می ‌شود و سپتیک تانک را به یک میدان زهکشی یا زهکشی رها می ‌کند (یک میدان زهکشی شبکه ‌ای از لوله ‌های سوراخ‌ دار مدفون در زیر زمین است که به آب اجازه می ‌دهد از سپتیک تانک خود را به داخل زمین پراکنده کند).

شاید از خود بپرسید که سپتیک تانک چگونه کار می کند؟

فاضلاب ورودی به سپتیک تانک وارد محفظه اولیه می شود، جایی که مواد جامد به پایین مخزن فرو می روند و آب تمیز تر به سمت بالا می رود.

آب تمیز تر به محفظه دوم جریان می یابد و به آرامی در این محفظه بالا می رود زیرا فاضلاب بیشتری وارد مخزن می شود. به تدریج از مخزن به خروجی می رسد، جایی که لوله ای وجود دارد که آب تمیز تر را از مخزن خارج می کند و به لوله زهکشی نصب شده به عنوان سر ریز یا غوطه ور مناسب می برد. خروجی از سپتیک تانک باید به یکی از یک سواکاوی برود که باید به درستی مطابق با شرایط خاک و اندازه سیستم اندازه گیری شده باشد (یعنی خاک اطراف سپتیک تانک باید با انجام آزمایش نفوذ آزمایش شود تا مشخص شود. نرخ نفوذ خاک به منظور محاسبه اندازه جذب مورد نیاز)، یا در یک میدان زهکشی همان طور که در بالا توضیح داده شد.

با گذشت زمان، سپتیک تانک به پر شدن ادامه می دهد و آب تمیز تر از خروجی خارج می شود و به زمین اطراف آن می ریزد. همان طور که جامدات در محفظه اولیه جمع می شوند، به نقطه ای می رسند که باید از مخزن تخلیه شوند. این خیلی اهمیت دارد. مدت زمان به اندازه سیستم و استفاده بستگی دارد. با این حال، معمولاً بین 6 تا 12 ماه بین تخلیه در اکثر سیستم ها فاصله است.

هنگامی که باید تخلیه شود، با یک شرکت دفع فاضلاب در منطقه خود تماس بگیرید. آن ها خودرویی را می آورند که فاضلاب را از مخزن شما می کشد تا کل فرآیند بتواند از نو شروع به کار کند.

تعمیر و نگهداری سپتیک تانک چگونه است؟

خوشبختانه، برای هر صاحب ملکی که با فاضلاب خانه خود با سیستم سپتیک تانک سروکار دارد، در واقع تعمیر و نگهداری بسیار کمی دارد. نکته اصلی که باید به خاطر بسپارید این است که وقتی پر است آن را خالی کنید. هنگامی که این کار را انجام دهید، همه چیز بدون دخالت شما یا شخص دیگری اتفاق می افتد. فقط در صورتی که متوجه مشکلاتی شوید، مانند بوی بد یا رسیدن فاضلاب به جایی که قرار نیست به آن برسند، باید مداخله کنید و یک متخصص را برای دیدن این که چه مشکلی پیش می‌ آید، توجه کنید. در شرایط عادی، بیشتر اوقات، اصلاً لازم نیست به آن فکر کنید. همه چیز به طور خودکار، زیر زمینی، بدون این که کسی حتی متوجه شود اتفاق می افتد.

اگر متوجه شدید که بوی بدی از سپتیک تانک می آید، ممکن است مشکلی وجود داشته باشد و باید نگاهی بیندازید. با بوی بد، این به این معنی است که وقتی چندین متر از مخزن فاصله دارید، متوجه بویی در هوا می شوید که قبلا وجود نداشت. احتمال این که بیرون از خانه بروید و در هوا بوی آن را حس کنید بیشتر است. به احتمال زیاد سپتیک تانک پر است و باید پمپاژ شود. باید بررسی کنید که آیا مواد جامد تا بالای سپتیک تانک قرار دارند یا خیر و اگر چنین است، ترتیبی دهید که در اسرع وقت آن را تخلیه کنید.

اگر پر نیست و به تازگی تخلیه شده است، مشکل احتمالی دیگر مربوط به لوله های تهویه سیستم است. مانند تمام مخازن زیر زمینی، یک سپتیک تانک نیاز به یک لوله تهویه دارد تا هوا از مخزن سپتیک تانک خارج شود زیرا با فاضلاب پر می شود.

حال تصور کنید با ورود فاضلاب به مخزن سپتیک تانک، هوای همان مخزن از طریق لوله هواکش خارج می شود. با یاد آوری این که این آب فاضلابی است که وارد مخزن سپتیک تانک می شود، منصفانه است که بگوییم نزدیک ترین هوا به آن بوی بدی خواهد داد. این طبیعی است. اما به همین دلیل مهم است که دهانه لوله تهویه از سطح زمین درست در راستای بینی شما نباشد! اگر لوله هواکش بالا تر، مثلاً به سقف خانه برده شود، آن هوای بد بو که از مخزن سپتیک تانک خارج می ‌شود تا آب آن را پر کند، فقط توسط پرندگانی که بالای خانه شما پرواز می‌ کنند متوجه بو می ‌شود و نه شما. یا مهمانان شما گاهی اوقات ممکن است متوجه این موضوع شوند. این امر می‌ تواند دلیلی باشد برای این که متوجه بوی بد سیستم سپتیک تانک خود ‌شوید.

سایر مشکلات احتمالی مسدود شدن خروجی از مخزن سپتیک تانک است، به این معنی که آب تمیز تر از طریق لوله های زهکشی عبور نمی کند یا به زمین اطراف مخزن خیس نمی شود، بنابراین باعث می شود فاضلاب موجود در مخزن به لوله زهکشی ورودی برگشت پیدا کند. مشابه این، ممکن است در هر بخشی از لوله ‌کشی که به سپتیک تانک متصل می ‌شود آسیب وارد شود و این ممکن است به این معنی باشد که فاضلاب به مکان‌ هایی غیر از مخزن می ‌رسد. یافتن و دیدن این گونه مشکلات به تنهایی دشوار خواهد بود. اگر می ترسید این اتفاق بیفتد، مطمئناً وقت آن است که با یک فرد واجد شرایط که با مخازن فاضلاب زیر زمینی آشنایی دارد تماس بگیرید. آن ها تجهیزات و تجربه لازم را خواهند داشت تا به اصل موضوع برسند و راه حلی پیشنهاد کنند.

در مورد این موضوع، یکی از چیز های مهم که باید در اوایل موقعیت خود به عنوان صاحب سپتیک تانک صف آرایی کنید این است که بدانید زمانی که به کمک نیاز دارید با چه کسی تماس می گیرید. شرکت ‌های زیادی وجود دارند که نصب، راه‌ اندازی، نگهداری و سرویس‌ دهی سپتیک تانک ها و تصفیه‌ خانه ‌های فاضلاب را انجام می ‌دهند.

چه چیزی می تواند وارد سپتیک تانک شما شود؟ آیا هنوز هم می توانید از سفید کننده ها استفاده کنید؟ آیا نیاز به افزودن مواد افزودنی دارید؟ چه چیزی را می توان در توالت ریخت؟

با یک سیستم سپتیک تانک، به جای یک تصفیه خانه کامل فاضلاب، هنوز هم می توانید از سفید کننده ها و محصولات تمیز کننده استفاده کنید. خطر اصلی این ها با یک تصفیه خانه کامل این است که می توانند فعالیت های انجام شده توسط باکتری هایی که زباله ها را می خورند را از بین ببرند یا سرکوب کنند و آن ها را برای تمیز کردن آب تجزیه کنند. از آن جایی که این فرآیند در یک سیستم سپتیک تانک کم تر است، استفاده نکردن از سفید کننده ها چندان مهم نیست. همچنین نباید نیازی به افزودن مواد افزودنی خاصی به سیستم سپتیک تانک خود داشته باشید، زیرا کل فرآیند باید به طور طبیعی عمل کند، همان طور که در بالا توضیح داده شد.

در صورتی که تمایل داشته باشید، می توانید در ادامه همراه ما باشید تا در مورد سپتیک تانک و محل هایی که مورد استفاده قرار می گیرند، اطلاعاتی به دست آورید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص سپتیک تانک و نحوه تولید آن و همچنین استعلام قیمت سپتیک تانک به وب سایت ناب زیست مراجعه نمایید.

برای ثبت سفارش با ما در تماس باشید: 09128714670 – 02188721092 – 02188722027

با تشکر از سایت یو آپلود


برچسب: ،
امتیاز دهید:
رتبه از پنج: 0
بازدید:

+ نوشته شده: ۲۷ آذر ۱۴۰۰ساعت: ۰۸:۵۵:۴۶ توسط:شرکت ناب زیست موضوع: نظرات (0)

ارسال نظر توسط مدیر غیرفعال شده